Niezmiennie od 700 lat

Piwo z Browaru w Namysłowie tworzą ludzie z pasją

 

Browar Namysłów szczyci się siedmiowiekową tradycją warzenia piwa. Pierwsza wzmianka o jego istnieniu pojawiła się na początku XIV wieku. 30 kwietnia 1321 roku Konrad I, książę oleśnicki i namysłowski, podpisał dokument, w którym wspomina się o książęcej słodowni i warzelni w Namysłowie. Jest wielce prawdopodobne, że piwo z tej warzelni popijali w 1348 r. król Kazimierz Wielki i cesarz Karol IV (władca Czech) – podczas rozmów pokojowych prowadzonych w tamtejszym zamku i zakończonych podpisaniem pokoju namysłowskiego.

warzenie piwa

w browarze namysłów

co nas wyróżnia

otwarte kadzie

Namysłowski browar to miejsce gdzie narodziła się receptura piwa Namysłów. Od 700 lat warzymy tu piwo w ten sam sposób – z wykorzystaniem otwartych kadzi fermentacyjnych. Dzięki temu drożdże mają dogodne warunki do swobodnej fermentacji skutkującej wykształceniem się unikatowego smaku piwa.

wysokie krążki

W Namysłowie wciąż można zobaczyć browarnika, który pochyla się nad otwartą kadzią. Faza wysokich krążków, kiedy wysokość piany osiąga maksimum to najbardziej widowiskowa część procesu. W tej fazie odbywa się lwia część fermentacji. Pozostawienie kadzi otwartej sprawia, że siarka i inne niepożądane związki nie są ponownie wchłaniane do piwa, ma ono także wystarczająco dużo czasu, aby wykształcił się pełny, głęboki smak.